Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

cittaslow bartoszyce

 
To miejsce z wyjątkowym klimatem. Zaglądamy do Bartoszyc – jednego z miast sieci Cittaslow na Warmii i Mazurach. Bartoszyce to miasto na północy województwa warmińsko-mazurskiego liczące 24 tys. mieszkańców. Żyje się tu spokojnie, w otoczeniu pięknej przyrody, która jednak coraz częściej łączy się z nowoczesnością. Bartoszyce to miasto wielu kultur i wyznań. Jego społeczność tworzą potomkowie dawnych mieszkańców Prus Wschodnich, ale także ludności napływowej z centralnej i wschodniej Polski oraz przesiedleńców z Wileńszczyzny i Ukrainy. Dziś miasto zmienia się w oczach. Realizowany jest tu szereg inwestycji. Obok ośrodka sportu ze skateparkiem i boiskami powstaje nowoczesna hala sportowa, w której dom znajdą kluby, stowarzyszenia i organizacje związane ze sportem. Dzięki przynależności do Sieci Miast Cittaslow, do której Bartoszyce wstąpiły w 2015 roku, możliwa będzie także renowacja dworca. „Liczymy na wsparcie ważnej inwestycji, uważam, że od wielu lat oczekiwanej, czyli renowacji i profesjonalnego zagospodarowania naszego dworca, który przez wiele lat straszył. Udało się go pozyskać rok temu od PKP, projektowanie jest już zakończone” - mówi burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Idea Cittaslow narodziła się we Włoszech w 1998 roku. Dziś do sieci należy 240 miast w 30 krajach na całym świecie. W Polsce najwięcej, bo aż 20, znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim. kopernik.tv/region/2709,cittaslow-bartoszyce

 


Bartoszyce
 
Data pliku video: 2018-10-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat bartoszycki - położony na północy województwa warmińsko - mazurskiego, z siedzibą w Bartoszycach. W skład powiatu chodzą: miasto Bartoszyce, gmina Górowo Iławeckie, gmina i miasto Bisztynek, miasto i gmina Sępopol.

  Powiat bartoszycki leży na Równinie Sępopolskiej i Wzniesieniach Górowskich. Obszar jest cenny pod względem przyrodniczym, a szczególnie ornitologicznym - na jego terenie znajduje się Europejskie Centrum Bociana Białego.

  Do walorów powiatu należą nieskażone lasy i najczystsze powietrze w Polsce.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola